Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

Бургас приема финалите в турнира за Купата на България при мъжете

Волейбол

Станаха ясни съперниците в четвъртфиналните сблъсъци на турнира за Купата на България при мъжете, след като днес, 16 декември, в офиса на БФВолейбол бе изтеглен жребия за финалната фаза.

Албена остава Европейски курорт на спорта и през 2020

За втора поредна година ваканционно селище Албена е избрано за Европейски курорт на спорта, съобщиха от курорта.

Нефтохимик 2010 победи Добруджа 07 с 3-0 гейма

Волейбол

Мъжкият волейболен тим на Добруджа 07 загуби с 3-0 гейма при гостуването си на Нефтохимик 2010 в Бургас. В отделните части домакините надделяха с 25-23, 25-20 и 25-16 точки.

Юндер Бейтула е Спортист №1 на Добрич за 2019 г.

Щангистът Юндер Бейтула бе избран за Спортист №1 на Добрич за 2019 година. Най-големият му успех през годината е бронзов медал от световното първенство по вдигане на тежести при мъжете в Тайланд. Тежкоатлетът събра 231 точки. Втори с 169 точки е Пеньо Пенев от карате клуб "Самурай", а трети - Георги Иванов от СКЛА "Добрич" със 133 т.  С по 53 точки хандбален клуб "Добруджа" и волейболния "Добруджа 07" си поделят върха в отборната класация. На трето място с 40 точки е КК "Самурай". При младите спортни таланти Тодор Петров от СКЛА "Добрич" е №1. Състезателят по канадска борба Мирослав Николов е Спортист на годината при хората с увреждания.

Ивана Христова с шампионско представяне на обръч

Художествена гимнастика

В София се проведе международен турнир по художествена гимнастика "Зимна купа Академик". В състезанието взеха участие 24 чуждестранни клуба и 10 български. От спортен клуб "Албена" с треньор Елена Георгиева успешно се представи Ивана Христова, родена през 2006 г. Тя зае първо място за съчетанието си с обръч и наградена със златен медал. Гимнастичката от Добрич се класира на трето място за съчетание с бухалки, което й донесе бронзов медал.

Отлично представяне за плувците от Добрич на държавния шампионат в Бургас

Водни спортове

Отборът на “Добруджа” е първи в комплексното класиране на Държавното първенство по плуване в Бургас, съобщи треньорът Веселин Нейков.

Добрич остава без ледена пързалка

За първи път от шест години насам в Добрич няма да има ледена пързалка. Това съобщи лично собственикът на компанията „Изида“ ООД Младен Матеев, която в продължение на 6 години изграждаше леденото съоръжение пред Парк хотел „Изида“ в градския парк „Св. Георги“ и отваряше врати в навечерието на Коледа. „Така решихме в компанията. Тази година ледена пързалка няма да има“ – коментира пред ndt1.eu Младен Матеев.

Добруджа 1919 изигра последния мач за сезона, класира се за полуфиналите за Купата на АФЛ

Добруджа 1919 се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Добричлии не срещнаха никакви проблеми при гостуването си на четвъртодивизионния Младост (Екзарх Йосиф), като победиха с 6-0. Мачът се игра в русенското градче Сливо поле. Това бе и последната среща за "жълто-зелените" за годината.

Добруджа 07 с очаквана домакинска победа над Арда

Волейбол

Победа №6 във волейболната Суперлига при мъжете записа Добруджа 07. Тази вечер тимът от Добрич надделя с 3-0 над Арда в своята зала "Добротица". В отделните части домакините оставиха съперника си на 16, 20 и 22 точки. За най-полезен състезател на срещата бе избран Жулиен Георгиев. С този успех добруджанци запазиха третото място във временното класиране с актив от 19 точки в деветте изиграни мача.

Михаел Михайлов и Лилия Димова спечелиха Държавен турнир до 18 г. в Добрич

Тенис

Михаел Михайлов (ТК "15:40", гр.София) и Лилия Димова (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) спечелиха първите места на Държавен турнир по тенис за юноши и девойки до 18 г. в Добрич. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК "Изида".

Ясни са осемте финалисти за Купата на България, новият треньор на Добруджа 07 ще изведе отбора срещу Арда

Волейбол

Известни са вече всичките осем финалисти в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

Добруджа 07 се класира за финалния турнир за Купата на България

Волейбол

Добруджа 07 се класира за финалите на турнира за Купата на България по волейбол. Тимът от добрич победи с 3-0 гейма Дея Спорт (Бургас) като гост, като в отделните части надделя на 17, 17 и 15 точки. В следващия етап участват осем отбора. Седем от тях вече са известни. Това са Марек Юнион Ивкони, Монтана, Левски, Хебър, Ботев Луковит и Нефтохимик 2010. Утре е последната среща между Звездец и Дунав.

В Каварна организират Kоледен турнир по футбол в зала

За поредна година любителите на футбол в зала ще премерят сили в коледния турнир, на който община Каварна е съорганизатор.

Валентин Андреев е №1 за 2019 година на "Черно море-2005" (Балчик)

Лека атлетика

Валентин Андреев е лекоатлет №1 на СКЛА "Черно море-2005" (Балчик) за 2019 година. Негови подгласници в почетната десетка са Живко Господинов и Марин Иванов. През настоящата година възпитаниците на клуба завоюваха 49 медала - 21 златни, 11 сребърни и 17 бронзови. Кметът на Балчик Николай Ангелов връчи наградата на най-добрия спортист на клуба.

Браво за състезателите на КБС "Калиакра", завърнаха се в Каварна с 9 златни и 6 сребърни отличия

Бойни спортове

9 златни и 6 сребърни отличия завоюваха състезателите на КБС „Калиакра” по време на 22-ото издание на Националния фестивал по бойни спортове в град Вършец. На най-високото стъпало на почетната стълбичка стъпиха Грациела Йорданова, Кристиана Панайотова, Иванина Димитрова, Александър Тодоров, Димитър Стоянов, Дамян Янев, Габриела Дончева, Дона Димитрова, Петър Йорданов. Със сребърни отличия се окичиха Иванина Димитрова, Теодора Недева, Кристияна Панайотова, Габриела Дончева и Георги Тодоров.

Гимнастичките на Елена Георгиева се окичиха с отличия в турнира "Зимни принцеси"

Във Велико Търново се проведе 8-ми Международен детски турнир по художествена гимнастика "Зимни принцеси", съобщиха от СКХГ "Албена" (Добрич) за "Център спорт". Клубът, воден от треньорката Елена Георгиева, участва с четири състезателки. Най-успешно се представи Виктория Руменова (2008 г.), която стана първа на съчетание с обръч и спечели златен медал, както и сребърен медал за съчетание без уред.

Добруджа 07 не даде гейм на ЦСКА и се върна на победния път

Волейбол

Добруджа 07 прекъсна негативната серия от три поредни загуби. В среща от осми кръг на волейболната Суперлига тимът от Добрич победи като гост ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:20, 30:28).

"Добруджа 07" освободи Пламен Христов

Волейбол

Пламен Христов е освободен от поста старши треньор на ВК "Добруджа 07". Решението на Управителния съвет е на база последните резултати на отбора.

Ивет Лалова и Валентин Андреев от Балчик с призове за №1 на Балканите

Ивет Лалова и Валентин Андреев са №1 сред атлетите на Балканската атлетика (АБАФ). Те бяха обявени за съответно Атлетка на Балканите за 2019 г. и Изгряваща звезда на АБАФ за 2019 г. по време на деветата балканска атлетическа гала във Вършаничка баня (Срб).

Откриха обърнат контейнер с боклуци във вратата на стадион в Добрич

Обърнат контейнер за смет в една от вратите на футболното игрище до зала "Добротица" в Добрич бе намерен през отминалия уикенд. "Поредната свинщина породена от "хора". Какъв изрод трябва да си, за да вложиш толкова енергия за да закараш този контейнер през терена до вратата? На малкото запазени неща в този град, труда който полага ФК Добруджа за стопанисването на поверените им терени. Срам. Това сте вие, олигофрени! Срам!", написаха във фейсбук страницата "Добруджа", където бе публикувана снимката с вандалската проява. "Център спорт" категорично осъжда подобен род посегателства над спорта в Добрич, като искрено вярваме, че авторът ще бъде открит.