Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

Tенис на маса: Йонко Ненков спечели "Albena Open 2020"

Тенис на маса

Шампионът на майсторския турнир "Албена Опън" от 22-я Международен фестивал по тенис на маса "Албена 2020" се казва Йонко Ненков, съобщи организаторът Стефан Георгиев.
Състезателят на горнооряховския клуб "Боровец" се справи на финала с достойния си противник Станислав Иванов /"Роса-1" - Попово/, побеждавайки го с 4:0 гейма. Бронзовите медали останаха за варненския представител Николай Капитанов и пловдичанина Константин Кесов.

Освен сингъла в "Оупъна" Йонко Ненков спечели и златото при най-младите ветерани - до 39 години, заедно с партньора си Атанас Росенов от Шумен стана и шампион при двойките ветерани до 50 години и вицешампион на "Двойки Оупън", където шампиони станаха дупнишката двойка Радослав Котев и Божин Ангелов.
При ветераните до 49 години шампион стана Васил Йотовски /Пловдив/, в категорията до 59 години пръв е Тихомир Мичев /Варна/, до 69 години шампион е Нурдин Сапарбаев /Киргизстан/, а над 70 години-Мирон Дмитриев /Русия/. При двойките над 50-годишна възраст със златните медали се окичиха Дан Тигау и Ливиу Петреску /Румъния/,а вицешампиони са Тихомир Мичев /Варна/ и Христо Киров /Ботевград/
Само няколко часа след приключването на оспорваните финални битки в спортна зала "Албена" ще започне международен тренировъчен лагер за деца и юноши който ще продължи до четвъртък, 30 юли, когато ще бъде открит 13-я Международен фестивал за деца, кадети и юноши "Албена 2020.