Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

Стефан Славов изведе Лудогорец U18 до Купата, отборът ще представя България в Европа

Лудогорец U18, воден от добричлията Стефан Славов, е носител на Купата на БФС за сезон 2019-2020 при юношите старша възраст, родени през 2002 година. Във финалния мач, който се игра пред празни трибуни на стадион "Ивайло" във Велико Търново, разградчани победиха Септември с 3:1.

По този начин играчите на Лудогорец не само вдигнаха Купата, но и заслужиха право да участват в Младежката шампионска лига U19 за втора поредна годиина.

Срещата започна отлично за разградчани. Играчите на Стефан Славов, който бе легендарен защитник в историята на Добруджа, поведоха още във втората минута, когато след ъглов удар Алекс Луканов откри резултата.

В 18-ата минута разградчани имаха много добра възможност да удвоят. Хидает Хюсеин бе оставен сам в наказателното поле, но не успя да преодолее стража на Септември.

Две минути по-късно удар на Симеон Александров от столичния тим излезе в аут.

В 52-ата минута Георги Николов от състава на Лудогорец удари греда. Той стреля с глава след центриране отляво, но нямаше късмет да се разпише.

Две минути след това отличен шанс имаше и Петър Георгиев, но и той не успя да удвои аванса на разграчани.

Минута по-късно Септември получи право да изпълни дузпа за нарушение на Валентин Цветанов срещу Кристиан Тасков. Цветанов получи жълт картон. Симеон Александров бе точен от бялата точка и изравни 1:1.
След изравнителното попадение столичани имаха още две добри положения. При първото шут на Мартин Тодоров бе избит от вратаря на Лудогорец, а при
второто изстрел от дистанция на Стоян Стоичков излезе в аут.

В 67-ата минута Лудогорец удари втора греда. Хидает Хюсеин изпълни добре пряк свободен удар, но малко не му достигна да вкара. Това стори Петър Георгиев в 72-ата минута. Той прехвърли стража на Септември, който не се намеси убедително.

В 84-ата минута вратарят на Лудогорец изби в корнер далечен удар на играч на Септември, а малко по-късно стражът улови изстрел на Мартин Стойчев.

В 86-ата минута Петър Георгиев отбеляза втория си гол в мача. Той получи подаване отдясно от Георги Николов, бе оставен сам в наказателното поле и оформи крайния резултат 3:1.

По този начин за втора поредна година Лудогорец ще представя България в Младежката шампионска лига U19, като през миналия сезон разграчани записаха историческа първа победа в турнира.