Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

Трета загуба за момичетата ни, победителките също аут от турнира

Националният отбор на България за девойки до 17 години приключи участието си на финалите на Европейското първенство, което се провежда у нас.

Момичетата на Троян "Тони" Радулов паднаха с 0:2 от Дания на стадион "Дружба" в Добрич и напуснаха състезанието. Същата орис обаче имат и датчанките, които отпадат с четири точки в своя актив, съобщи Sportal.bg. Представителките на "Червения динамит" останаха трети в групата, защото по същото Испания отнесе Португалия с 6:0.

За победителките в Добрич вкараха Корнелия Крамер и Фрея Сторм. Първата намери мрежата зад Виктория Димова в деветата минута, а Сторм удвои резултата в 76-ата минута. Въпреки двете допуснати попадения, нашата вратарка Димова отново блесна със сърцата игра и няколко спасени изстрела. В атака пък се изяви много добре Димитра Иванова, която обаче нямаше шанс пред гола и не успя да се разпише.

Така България завърши първото си участие на финали на турнир в женския футбол. Нашите момичета финишираха с три поражения на сметката си и един отбелязан гол, зарадвал три хиляди зрители на двубоя с Португалия.