Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ЦАРСКО СЕЛО БИ С 2-0 В ДОБРИЧ

Отборът на Царско село продължава победния си марш във Втора професионална лига. Воденият от Никола Спасов тим надигра с 2:0 като гост състава на Добруджа 1919 в среща от деветия кръг на шампионата.

В герои за “царете” се превърнаха голмайсторът Георги Минчев и колегата му в отбрана Георги Хашев. Двамата “убиха” интригата на стадион “Дружба” в средата на втората част, когато се разписаха в рамките на 180 секунди - между 67-ата и 70-ата минута.
При първото попадение обаче “жълто-зелените” имаха претенции, че не е била маркирана засада. Веднага след последния съдийски сигнал на Стефан Павлов пък, след като домакините потърсиха сметка на арбитъра за действията на екипа му, червен картон получи вратарят Димитър Илиев. Припомняме, че часове преди двубоя феновете в Добрич изразиха притесненията си от назначението на главния съдия от Бургас.
С осмия си успех от началото на сезона Царско село събра 24 точки в актива си и продължава да бъде еднолично начело в класирането, далеч пред преките си преследвачи Монтана, Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948. След поражението на домашна сцена пък ситуацията за Добруджа стана още по-тежка. Тимът на Диян Божилов се свлече още по-надолу в класирането и вече е 14-ти с 8 точки на сметката си. Спортал