Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ДОБРУДЖА С ПОБЕДА НОМЕР 20 В ТРЕТА ЛИГА

Проведоха се срещите от междинния 25-и кръг в Североизточната трета лига.

Отборът на Добруджа, който е безспорният лидер в групата, се наложи с 3:0 като гост над коравия тим на Хитрино, който е на трето място в класирането. “Жълто-зелените” започнаха силно срещата и още в 5-ата минута поведоха в резултата. Попадението отбеляза Станимир Андонов, който прати топката в мрежата на домакините директно от ъглов удар. След това момчетата на Диян Божилов продължиха да диктуват събитията на терена, но грешаха в завършващата фаза на атаката и краят на първото полувреме дойде при 1:0 за Добруджа. След почивката добруджанци вкараха още два го- ла. В 51-ата минута Кристиян Пешков се разписа за 2:0, а крайния резултат оформи Станимир Андонов в 70-ата минута. Така “жълто-зелените” записаха 20-ата си победа в първенството и са първи в класирането с 62 точки. Отборът на Хитрино остава на трета позиция с 43 точки. В следващия кръг добруджанци ще играят със състава на Локомотив (Русе). Мачът е в събота от 16.00 часа на стадион Дружба”.