Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ЮНОШАТА НА ДОБРУДЖА НИКОЛАЙ БАНКОВ ДЕБЮТИРА ЗА РУХ (ХОЖУВ)

Стигналият до националния отбор на България по-рано тази година Николай Банков записа официален дебют на вратата на 14-кратния шампион на Полша Рух (Хожув). Юношата на Добруджа записа пълни 90 минути при загубата с 0:1 като гост на Олимпия Грудзендз в среща от осмия кръг на полската Дивизия 1.

Единственото попадение в мача реализира Михалик, който се разписа в 56-ата минута от дузпа. Това е шестият 11-метров наказателен удар, отсъден срещу Рух от началото на сезона. Поражението остави славния някога клуб на последното място в подреждането с минус 2 точки на сметката си.

Припомняме, че заради сериозни финансови проблеми тимът започна новата кампания с минус 5 точки, както и със забрана да картотекира нови футболисти в първите няколко кръга. Точно поради тази причина едва тази вечер Банков за първи път застана под рамката в официален двубой.

Рух освен че е 14 пъти шампион на Полша, има във витрината си и три купи на страната. Във визитката му впечатление правят и няколко силни години на сцената на Стария континент - достигане до четвъртфиналите в турнира за Купата на УЕФА (1974) и Купата на европейските шампиони (1975). Sportal.bg