Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

БЪЛГАРИЯ ЗАВЪРШИ НА ВТОРО МЯСТО НА ТУРНИРА В АЛБЕНА

Юношеският национален отбор на България до 16 г. завърши на второ място участието си на международния приятелски турнир за развитие на УЕФА, който се проведе в Албена, съобщава сайтът на БФС. Възпитаниците на Викторио Павлов надиграха Беларус U16 с 2:0 в последния си двубой от турнира с голове на Владимир Николов и Иван Василев в 35-та и 39-та минути.

България стартира в надпреварата с равенство срещу Естония 2:2 (5:6 след дузпи), а във втория си двубой отстъпи на Сърбия с 1:3. Западните ни съседи спечелиха надпреварата с пълен актив от 9 точки, следвани от България с 4 точки. Беларус и Естония завършиха турнира на трета и четвърта позиция с 3 и 2 точки съответно.

Специален гост на турнира бе легендата на сръбския футбол и посланик на добра воля към УЕФА Деян Станкович, който похвали БФС за отличната организация и домакините за професионално подготвените футболни терени.