ОТБОРИТЕ НА ВЕНЦИСЛАВ ЖЕЛЕВ И ПАВЛИН ТОДОРОВ ЗАПИСАХА ПО ТРИ ПОРЕДНИ ПОБЕДИ

Продължава отличното представяне на отбора на Суворово в Cевероизточната “В” футболна група. В среща от третия кръг той постигна много ценна победа с 1:0 при гостуването си в Тервел на местния Септември.

Това е трети пореден успех на Суворово от началото на сезона. Силните игри и успешното представяне на отбора до голяма степен се дължат на новия треньор - Венцислав Желев, който доскоро бе cъстезател на Добруджа. Младият специалист привлече в състава петима футболисти от бившия си клуб - Николай Илиев, Здравко Петров, Явор Колев, Танер Надир и Преслав Пасев, а това вдигна класата на тима.
Зрителите в Тервел наблюдаваха интересен мач с голови положения пред двете врати. Още в 6-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата - след силен изстрел на Явор Колев топката премина на сантиметри покрай вратата.
В 30-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко на терена, след като от игра с пресилен директен червен картон бе изгонен Явор Колев. Макар и в намален състав момчетата на Венцислав Желев не се отказаха да търсят победата и усилията им бяха възнаградени в 86-ата минута. След центриране на Николай Илиев от пряк свободен удар Иван Иванов засече топката и я прати в мрежата на домакините - 1:0 за Суворово.
След този успех отборът на Венцислав Желев продължава да е без загубена точка от началото на първенството и заема второ място в класирането.
Дунав (Русе) разби Черноморец (Бяла) с 5:1 в мач от 3-ия кръг на Североизточната "В" група. В герой на мача се превърна бившият състезател на Добруджа Павлин Тодоров, който вкара три от головете за новия си тим. Футболистите на Черноморец (Балчик) записаха първата си победа в новото първенство на Североизточната “В” група. В среща от третия кръг, проведена в Албена, избраниците на Тони Златков се наложиха над състава на Белица с 3:1. Балчиклии установиха игрово надмощие от самото начало на двубоя и набързо поведоха с 2:0 с голове на Румен Александров. Той откри головата си сметка в 11-ата минута, а в 29-ата се разписа отново. Четири минути след началото на второто полувреме гостите върнаха едно попадение чрез Ивелин Спасов. Крайното 3:1 оформи в 81-ата минута бившият играч на Добруджа Атанас Стефанов-Баницата, който иначе работи като масажист във футболен клуб Добруджа.