ЯНЕВА И ТОДАРО №1 ПРИ СТАНДАРТНИТЕ ТАНЦИ В АЛБЕНА

Спортни танци

Състезателите по спортни танци от клуб Бургас 75 Виолета Янева и Салваторе Тодаро спечелиха златните медали при стандартните танци на държавното шампионат при 19-годишните, който се състоя в курорта Албена.

Виолета Янева и Салваторе Тодаро от клуб Бургас 75 спечелиха титлата при състезателите над 19 години стандартни танци на държавното първенство по спортни танци, което се проведе в курорта Албена. Най-добрата двойка на България не участва на международния турнир в Албена, тъй като трябваше да стартират в надпревара в Лацио. Общо 500 двойки участваха в държавното първенство и в международния турнир по спортни танци в Албена, който се възобновява след двегодишно прекъсване. След Тодаро и Янева останаха Николай Лазаров и Веселина Божилова (Дъга, София) и Трифон Парушев и Киара Джирети (Асеновец, Асеновград). Шампиони на България в латиноамериканските танци са Константин Тодоров и Андра Линте (Бургас 75), пред Даниеле Грациози и Десислава Пенчева (Туида, Сливен) и Станимир Стоянов и Полина Кимова (Бургас 1975). При състезателите до 21 години стандарт златните медали спечелиха Трифон Парушев и Киара Джирети (Асеновец, Асеновград), а на латина първи са Лоренцо Сика и Ванеса Манева (Бургас 1975). Държавни шампиони на 10 танци при състезатели над 19 години са Станимир Стоянов и Полина Кимова (Бургас 1975). В международния турнир в категория стандартни танци българите Николай Лазаров и Веселина Божилова са втори след Давиде Морели и Каролине Келгдаарт (Дания). Трети са Козун Артур и Камила Виржинска (Полша). В латиноамериканските танци спечелиха Адам Васина и Дагмара Новак (Полша). Втори са българите Даниеле Грациози и Десислава Пенчева, а трети - Думитру Черней и Диана Майданик (Молдова). При младежите стандарт спечелиха италианците Кристиан Галанти и Джулия Спала, следван от българите Костадин Василева и Хана Петкова и Петър Спасов и Екатерина Маркелова. В латиноамериканските танци при младежите шампиони станаха Думитру Черней и Диана Майданик (Молдова).

Топ двойката на България не участва на международния турнир в Албена, тъй като трябваше да стартират в надпревара в Лацио. Общо 500 двойки участваха в държавното първенство и в международния турнир по спортни танци в Албена, който се възобновява след двегодишно прекъсване, съобщава БТА. След Тодаро и Янева останаха Николай Лазаров и Веселина Божилова (Дъга, София) и Трифон Парушев и Киара Джирети (Асеновец, Асеновград). Шампиони на България в латиноамериканските танци са Константин Тодоров и Андра Линте (Бургас 75), пред Даниеле Грациози и Десислава Пенчева (Туида, Сливен) и Станимир Стоянов и Полина Кимова (Бургас 1975). При състезателите до 21 години стандарт златните медали спечелиха Трифон Парушев и Киара Джирети (Асеновец, Асеновград), а на латина първи са Лоренцо Сика и Ванеса Манева (Бургас 1975). Държавни шампиони на 10 танци при състезатели над 19 години са Станимир Стоянов и Полина Кимова (Бургас 1975). В международния турнир в категория стандартни танци българите Николай Лазаров и Веселина Божилова са втори след Давиде Морели и Каролине Келгдаарт (Дания). Трети са Козун Артур и Камила Виржинска (Полша). В латиноамериканските танци спечелиха Адам Васина и Дагмара Новак (Полша). Втори са българите Даниеле Грациози и Десислава Пенчева, а трети - Думитру Черней и Диана Майданик (Молдова). При младежите стандарт спечелиха италианците Кристиан Галанти и Джулия Спала, следван от българите Костадин Василева и Хана Петкова и Петър Спасов и Екатерина Маркелова. В латиноамериканските танци при младежите шампиони станаха Думитру Черней и Диана Майданик (Молдова).