ЩАНГИТЕ УДАРИХА ДЪНОТО! МАСОВО НАПУСНАЛИ РЕПУБЛИКАНСКОТО В СМОЛЯН ЗАРАДИ ДОПИНГ КОНТРОЛ

Вдигане на тежести

Един от най-успешните ни спортове в близкото минало продължава да дълбае дъното. Допинг скандалите, разтърсили този спорт през последните години не спират, а днес на държавното в Смолян са се явили обидно малко състезатели в отделни категории при мъжете, съобщава треньорът Диян Дейков. Причината за неявяването на състезателите според него е допинг контрол, на който са били подложени тежкоатлетите ни.

Припомняме Ви, че сутринта Диян Дейков съобщи в своя профил във фейсбук, че националният селекционер е предупредил няколко щангисти за очакваните внезапни проверки. В резултат на това част от участниците не са се явили на първенството. Така в отделни категории са останали по двама-трима. В кат. до 94 кг са се явили двама състезатели, а в кат. до 85 кг, в която е синът на Дейков - Йордан (на снимката), са останали трима от осем заявени щангисти. Данчо е станал шампион с екипа на Добруджа, тъй като неговият клуб Джим няма лиценз. Веднага след златния медал е бил извикан на допинг контрол.

ДОПИНГ СКАНДАЛЪТ В ЩАНГИТЕ НАБИРА СКОРОСТ!