ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА ПАДНАХА ТЕЖКО В КОНТРОЛА

Третодивизионният Септември (Тервел) победи юношите на Добруджа с 7:1 в контролна среща изиграна в град Добрич.През първата част и двата отбора се представиха на ниво. В 20-ата минута Георги Николов от Добруджа откри резултата с гол от дузпа отсъдена срещу Йордан Христов. В 30-ата минута на двубоя бе отсъдена дузпа и в полза на Тервел, но капитана Стефан Стефанов нацели напречната греда.

Три минути по-късно бившият капитан на Добруджа Филип Флоров изравни резултата с красив гол от дъгата на наказателното поле. Четири минути преди края на полувремето Стефан Стефанов се реваншира за пропуснатата дузпа и покачи резултата в полза на Септември. На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 1:2. През второто полувреме тервелчани диктуваха напълно събитията на терена. В 54-ата минута вратаря на Добруджа Васко Тодоров си отбеляза нелеп автогол . Останалите попадения за Тервел отбелязаха Антон Дочев (66 мин.),  Васил Василев (75 мин.), Шабан Мехмед (80 и 86 мин.).През втората част на мача старши треньора на Добруджа Валентин Пейчев пусна в игра юношите, които вземат по-рядко участие в официалните мачове. Треньора на гостите също направи смени в своя отбор.