ТРЕТА ПОРЕДНА ПОБЕДА ЗА ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА 07

Волейбол
Отборът на Добруджа 07 (Добрич) показа, че амбициите за присъствие след четирите най-добри отбори за юноши старша възраст не са неоснователни, като закрепи позициите си в челото на предварителна група А с нов успех. В третия ден на надпреварата на собствен терен, добруджанци победиха Славия (София) с 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:21) и с това отбелязаха трета поредна победа в предварителната фаза. Успехът даде здрави основи за второто им място във временното класиране, като ги прави претендент за място във финалната четворка.

Първи засега са волейболистите на Виктория Волей (Пловдив), които продължават също без загуба и са по-добре в геймово съотношение от домакините. Самочувствието на пловдивчани обаче едва не им изигра лоша шега, като за малко да допуснат неочаквана развръзка в двубоя си с Пирин Балканстрой (Разлог), след като надделяха с 3:2. Пиринци стартираха много надъхано срещу съперника, като след равностойна игра малко не им достигна за първа победа в групата.  Петгеймовата битка пък бе третия негативен тайбрек, който трябваше да преглътнат от началото на надпреварата. Така с 3 точки волейболистите от Разлог са на четвърто място. Възход бележи тимът на Левски Волей (София), който също се поздрави с успех в този ден. Сините победиха лесно Монтана (Монтана) с 3:0 и са трети в таблицата, като вече дишат във врата на добруджанци. Директният двубой между двата тима, след който ще отпаднат въпросите, кой ще заеме второто място ще бъде в четвъртия кръг, утре, 7 март, с начален час 18:30.

Текст: bgvolleyball.com, снимка Александър Стоянов