СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) С ИСТОРИЧЕСКА ПОБЕДА НАД СПАРТАК (ВАРНА)

Отборът на Септември (Тервел) записа историческа победа над Спартак (Варна). Тимът на Радослав Вардаров се наложи с 1:0 на своя стадион. Въпреки загубата това с нищо няма да промени статуквото на върха в класирането. Спартак е с 67 точки на върха, докато Септември има 59 и остава на втората позиция.

Единственото попадение в срещата стана дело на Стефанов, койт с глава донесе радост за Тервел, само два дни след историческото посещение на премиера Бойко Борисов в града.

Двубоят бе драматичен и доста интересен. В 16-ата минута  след центриране на Костадинов отдясно, Андреев от гостите стреля с глава, но топката се удари в гредата и излезе в аут.
В 25-ата минута Костадинов бе съборен в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. Три минути след щабът на гостите бе принуден да направи смяна и на мястото на централния защитник Латин Венков в игра влезе Дарин Андонов.

До края на първата част Бонев от Септември на два пъти оправи опасни удари към вратата на Спартак, но резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна равностойно, но в 60-ата минута късметът се усмихна на домакините и те поведоха. Две минути по-късно тимът от Тервел остана с 10 души, след като Стефанов бе изгонен за грубо нарушение.

До края Марин Петров, Андреев и Андонов пропуснаха да изравнят и цял Тервел бе зарадван с престижната победа.