ЛЮБО ВЛАДОВ СПЕЧЕЛИ МАСТЪРСА В ДОБРИЧ

Тенис

Топлият и слънчев уикенд събра десетки почитатели на тениса в Добрич на истински спортен празник. В съботния ден, на кортовете на спортен комплекс „Простор”, 8-те най-добри тенисисти в тенис веригата „Добрич-2012”, влязоха в спорт за излъчване на победителя от „Турнира на майсторите”, който организаторите от тенис клуб Добрич традиционно провеждат от години насам.

В едната група, новоизлюпеният шампион от тазгодишното издание на веригата, Милен Павлов, доказа безспорната си класа, и с три тривиални победи оглави класирането. В спора за второто място в групата, което дава право на участие в битката за разпределение на медалите, Станислав Тинев и Димитър Димитров сътвориха истинска драма. Димитров неочаквано лесно поведе с 3:0 гейма, после пък Тинев-младши не по-малко неочаквано „навърза” шест поредни такива. При 6:3 Тинев изпусна цели шест мачбола. Срещата тръгна към обрат, но все пак при 6:5, и сервис, младият Тинев успя да спечели поредния мачбол, който го изстреля до полуфиналите.
Още по-голяма интрига се заформи в другата група. Получилата се, така наречена „въртележка”, между трима от състезателите, лиши намиращият се в чудесна форма Николай Ганов от участие на полуфиналите. С гейм повече Мирослав Недялов стана втори в групата, а с още гейм отгоре Любо Владов влезе като първи във финалната фаза.
На полуфинала Любо не остави шансове на Самуил Тинев, побеждавайки го със 7:0 гейма, а Павлов наложи волята си над Миро Недялов със 7:5 гейма, след като водеше с 6:3.
Финалът, според предварителните очакванията, протече изключително оспорвано. Гейм за гейм, с продължителни разигравания и много внимателна игра  и от двете страни. При 4:4, Владов все пак успя да пробие сервиса на съперника си. С рутина и много дисциплинирана игра, без необуздани емоции и излишни рискове, Любомир Владов успя да доведе този мач до логичното 7:5, с което за трети пореден път спечели „Турнира на майсторите” в Добрич.
В неделя се изигра и последния турнир от  тенисверига „Добрич-2012” във формата „двойки мъже”. Любо Владов дублира победата си от предишния ден, този път  с партньора си Миро Недялов. Победата в турнира  бетонира Недялов на върха на ранглистата за двойки, а самият Владов си осигури бронзовия  медал в крайното класиране. Спора за среброто реши директния двубой на полуфинала между двойките С.Владов/Ив.Иванов и К.Милов/ Д.Жеков. След определено по-добра игра, Милов/Жеков взеха реванш за последната загуба от вечните си съперници, побеждавайки ги с 6:3 гейма. С тази победа миналогодишните вицешампиони С.Владов/ИВ.Иванов бяха изхвърлени от призовите места, и Диян Жеков се окичи със среброто.
На 21 октомври организаторите от тенис клуб „Добрич”, ще проведат заключителният турнир и за състезатели над 45 години. Осемте най-добре представили се тенисисти над 45 години в тазгодишното издание на веригата , са разпределени в две групи. Първа група: Т. Тинев, К. Милов, Ст. Георгиев и Васил Зисовски. Втора група: Н. Ганов, Ив. Иванов, Д. Коравски и Ат. Карамфилов. Състезанието започва в 10 часа на кортовете на спортен комплекс „Простор”.