ЯПОНЦИ СПРЯХА СТИЛИЯН ГЕОРГИЕВ КЪМ ТИТЛАТА НА СВЕТОВНИТЕ ИГРИ ЗА БОЙНИ ИЗКУСТВА В РУСИЯ

Носителят на европейски и световни титли в сумото Стилиян Георгиев записа поредния голям успех в своята кариера. Българинът завърши трети в категория до 85 кг на Световните игри за бойни изкуства в Санкт Петербург. Родният сумист записа победи над представителите на Австралия, Бразилия и Унгария. В полуфиналите надви японски сумист, но последва контестация от страна на японците за непозволени удари, която първоначално не бе уважена, но след дълги разправии се стигна до преиграване, в което Георгиев загуби. В битка за третото място българинът се справи с представителя на Египет. Георгиев участва и в абсолютната категория, където от 50 човека се нареди на седма позиция. Той беше спрян от шампиона Улан Баянбаяр (Монголия). Състезанието в Санкт Петербург беше еквивалент на световно първенство, тъй като тази година няма планетарен шампионат по сумо и Световните игри за бойни спортове го заместват.

Добричлията Стилиян Георгиев, който е носител на европейски и световни титли в сумото записа поредния голям успех в своята кариера. Националът завърши трети в категория до 85 кг на Световните игри за бойни изкуства в Санкт Петербург. Родният сумист сподели за centersport.org, че е записал победи над представителите на Австралия, Бразилия и Украйна. В полуфиналите надви японски сумист, но последва контестация от страна на японците за непозволени удари, която първоначално не бе уважена, но след дълги разправии се стигна до преиграване, в което Георгиев загуби концентрация, а с това и допусна поражение в срещата. В битка за третото място българинът се справи с представителя на Египет. Георгиев участва и в абсолютната категория, където от 50 човека се нареди на седма позиция след престижни победи над 150-килограмови състезатели от Русия и Украйна. Той беше спрян от шампиона Улан Баянбаяр (Монголия). Състезанието в Санкт Петербург беше еквивалент на световно първенство, тъй като тази година няма планетарен шампионат по сумо и Световните игри за бойни спортове го заместват. В боксовия турнир добричлийката Стойка петрова се класира за полуфинаите.