ОТБОРЪТ НА ДОБРИЧКА ЛЕГЕНДА ЗАВЪРШИ НАРАВНО С ЛИТЕКС

Четиринайстият в украинската Висша лига Карпати (Лвов) завърши 1:1 с Литекс в контролен мач изигран в Анталия. Украинците, които са водени от бившия футболист и  треньор на Добруджа Николай Костов, първи откриха резултата чрез Гладкий, но пет минути преди края Исмаил Иса изравни. Ловчанлии започнаха активно мача и първи можеха да стигнат до гол. В 5-ата минута Армандо Ваюши излезе на стрелкова позиция, но стражът Мисак предвидливо съкрати дистанцията и го блокира.

Украинците отвърнаха с нелоша атака в 11-ата минута, когато Гладкий се озова в пенала и стреля опасно, но топката мина покрай страничната греда. До края на полувремето двата отбора си размениха по няколко опасни положение, но до гол така и не се стигна.Втората част започна  с идеални възможности за Литекс. В 51-ата минута след пас на Ванжер, влезлият като резерва Момчил Цветанов би на празна врата, но Балажиц  изчисти от линията,  миг преди топката да се оплете в мрежата. Четири минути по-късно момчетата на Костов успяха да пратят топката във вратата на Литекс. Попадението отбеляза Гладкии с глава след центриране на Гравец. Младите футболисти на оранжевите не се отчаяха и в 85-ата минута успяха да изравнят. Резервата Томи Костадинов осъществи добър самостоятелен пробив, след който подаде към Иса и нападателя оформи крайното 1:1.

СНИМКА: © FC Karpaty

Блондинка отива в туристическа агенция и иска билет до Париж.
- А с коя компания искате да летите? Днес имаме 13 компании за Париж.