НЕФТОХИМИК ПОБЕДИ МАРЕК В ЗАЛА "ДОБРОТИЦА"

Волейбол

Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели втория мач от полуфиналната серия в Суперлигата при мъжете.  В зала Добротица (Добрич) формалните домакини на мача намериха сили да надиграят шампиона Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (20:25, 25:17, 25:22, 25:22) и изравниха резултата в плейофа на 1:1 победи.

Така трети мач тази събота в Дупница ще определи кой от двата тима да се изправи срещу КВК Габрово (Габрово) във финалната битка за шампионската титла на България. Марек наложи надмощие още в началото на първия гейм като дръпна с 3 точки аванс на техническото прекъсване.  Гостите поддържаха темпото и постепенно увеличиха преднината си.  Домакините, които допуснаха много повече непредизвикани грешки, им помогнаха да затворят гейма със сервис в аут за 20:25.Във втория гейм Нефтохимик поведе с 8:5.  Между двете технически прекъсвания дупничани успяха да догонят противника за момент, но бургазлии бързо възстановиха преднината си.  Те на свой ред се възползваха от увеличилия се брак в играта на Марек и напълно доминираха на терена за категоричното 25:17 в края на гейма. И в третата част инициативата беше на страната на момчетата на Даниел Пеев.  Шампионите успяха да заличат четирите точки изоставане, което имаха на първата задължителна пауза и изравниха при 15:15.  Отново за кратко...  Нефтохимик продължи да поддържа контрол над резултата и Петър Христов заби успешно за крайното 25:22. Четвъртият гейм беше най-интересният в мача.  Марек пръв наруши равновесието и поведе с 12:9, но Нефтохимик не се забави с отговора и обърна до 13:12.  След второто техническо прекъсване пък момчетата на Найден Найденов успяха да обърнат за 17:16.  Битката продължи да бъде равностойна до 22:22, след което бургазлии щурмуваха победата с 3 поредни точки. Топреализатор на мача стана Мартин Пенев с 21 точки за победителите, Петър Христов добави с 16 точки.  Най-високата статистическа оценка измежду всички на терена бе за Венелин Кадънков, който заби 3 аса и направи 4 точкови блокади за общо 14 точки за Нефтохимик.  Най-резултатен за Марек беше капитанът Тодор Вълчев с 15 точки.