ЛЕВСКИ ПОБЕДИ ДОБРУДЖА С 3-0

Левски вече гледа към четвъртфиналите на републиканското за деца, родени след 1997 г., с 3:0 срещу Добруджа в първия мач днес на "Герена".
Не отписваме тима от Добрич, но по чисто обективни причини личи разлика в класите, която най-вероятно ще натежи и на реванша в неделя.

3:0 днес е най-малкото, с което "сините" можеха да спечелят.

Гостите, съставът на които е изграден от високи, здрави момчета, бяха доста уплашени и през целия мач не успяха да разгърнат игра и да се отпуснат срещу един от фаворитите за титлата.

Йордан Младенов откри още в третата минута след изпълнение на корнер и игра с глава на негов съотборник. Ранното попадение доста отпусна Левски, който намери път към мрежата на почти изцяло защитаващия се противник чак в 28-ата. Настойчивата игра на Йордан Младенов бе възнаградена с дузпа, превърната в 2:0 от Ангел Максимов.

Преди това добружанци направиха 2-3 добри атаки, като в 18-ата създадоха единственото си голово положение. Ибрахим Ахмедов бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но шутът му бе слаб.

След почивката наставникът на "сините" Антон Кирилов направи две принудителни смени - защитникът Димитър Буров и Йордан Младенов бяха заменени съответно от Лионел Матадос и Георги Йомов. От което играта на Левски не загуби. Много активен стана левият фланг, където действаше Матадос, а Йомов, внук на гледалия и днес от трибуните Тодор Барзов, демонстрира присъщата си техника в средата на терена.

Капитанът Стефан Аличков нацели греда с удар с глава и вече виждаше кълбото в мрежата, но гол така и не падна. Малко след тази ситуация таранът Кристиян Лачев реализира добро центриране от ъглов удар за 3:0.

Възпитаниците на Кирилов направиха още няколко пропуска в края. Каква е класата им в тези плейофи обаче може би ще разберем по-нататък - срещу по-силен противник. А Добруджа вероятно може да играе доста по-добре, има още един шанс да го покаже в неделя на собствен терен.

-----
Левски - Добруджа 3:0

Голмайстори: 1:0 Йордан Младенов (3), 2:0 Ангел Максимов (28-дузпа), 3:0 Кристиян Лачев (49)

Левски: Йордан Кръстев, Антонио Иванов, Галин Ташев, Димитър Буров (Лионел Матадос), Теодор Тодоров, Стефан Аличков-капитан (Денис Василев), Георги Младенов (Георги Йомов), Ангел Максимов, Кристиян Лачев (Марио Христов), Йордан Младенов, Алберт Райков
Треньор: Антон Кирилов

Добруджа: Емил Господинов, Галин Петров, Симеон Митев-капитан, Богомил Гичев (Величко Терзиев), Диян Георгиев, Ибрахим Ахмедов (Джем Севгин), Дейвид Божилов, Мартин Кирилов, Мартин Михайлов, Никола Николов (Петър Дянков), Александър Хасан
Треньор: Минчо Кондов

Главен съдия: Владимир Вълков; асистенти: Атанас Бозев и Тони Пандарски (и тримата от Пловдив)
Делегат на БФС: Велин Крачанов (София)
Жълти картони: Никола Николов, Дейвид Божилов, Александър Хасан (Добруджа)