КОЛОЕЗДАЧИТЕ НА НЕСЕБЪР ТРИУМФИРАХА В ДОБРИЧ

Колоездене

Добрич домакинства на държавните лични първенства за многоетапни състезания за мъже и юноши старша възраст. В отборния шампионат за мъже участваха 9 отбора, сред които бе тимът на домакините от Добрич 1905.

Състезателите първо въртяха педалите в дисциплината 20 км индивидуално по часовник - от село Кремена до Царичина, а след това бе общият старт с дължина 95 км по маршрут центъра на село Паскалево, Овчарово, Крушари, Хитово, Карапелит, кв. Рилци, а финалът бе до бензиностанция Шел в Добрич. С шампионската титла триумфира отборът на Несебър, сребърните медали завоюва съставът на Бургас, а бронзовите Цар Симеон (Пловдив). Отборът на Добрич 1905 се нареди на четвърто място. Честта на домакините в състезанието защитаваха двама мъже - Йордан Иванов и Живко Валентинов, и двама юноши - Радостин Димов и Стефан Бонев. Колоездачите на Несебър триумфираха и в личното първенство за многоетапни състезания при мъжете. Участникът в Олимпиадата в Лондон Спас Гюров спечели златния медал, а сребърното отличие заслужи съотборникът му Мартин Грашев. На трето място остана Евгени Балев от Сливен. В надпреварата при юношите старша възраст над всички бе Селяхдин Шакир от Цар Симеон. Радостин Димов и Стефан Бонев от домакините завършиха съответно на 12-о и 14-о място.