ОБЗОР 2012: ТРИМА ОЛИМПИЙЦИ ПРЕДСТАВИХА ДОБРИЧ НА ИГРИТЕ В ЛОНДОН

Олимпийски игри

„По-бързо, по-високо, по-силно!” – следвайки олимпийският девиз спортистите и треньорите на Добрич изпращат една от най-успешните си години за последното десетилетие. Равносметката е стотици златни, сребърни и бронзови медали, както и множество купи в различните спортове.

Най-голямата оценка за труда, който полагат добруджанските спортисти са не само техните постижения, но и участията в най-престижния спортен форум – Олимпийските игри. През това лято британската столица Лондон събра най-добрите спортисти и треньори от всички точки на планетата, а сред тях честта да бъдат си извоюваха трима добричлии. Състезателката Стойка Петрова, която за втора поред година бе избрана за Спортист №1 на Добрич, се класира на пето място в кат. до 51 кг. Тя  допусна  загуба само от представителката на домакините Никол Адамс, която по-късно достигна до златния връх. Добричлията Красимир Коев дебютира на Олимпийските игри като треньор на двамата български колоездачи. Двукратният победител в Обиколката на България и спортист №1 на Добрич за 2010 г. избра страната ни да представят Данаил Петров и Спас Гюров. В състезанието по шосейно колоездене на трасе с дължина 250 км. Данаил Петров показа, че е отлично подготвен и финишира с основната група под номер 60. Зад българина останаха имена като швейцарецът Фабиан Канчелара и победителят от Тур дьо Франс 2012 - надеждата на домакините Брадли Уигънс, които завършиха извън първите 100. Успешно в олимпийските игри в Лондон се представиха и двамата възпитаници на добричлията Диян Дейков, който бе в треньорския щаб на Виетнам.  Льо Куок Тоан Тран бе близо до медалите в кат. до 56 кг. при мъжете, но остана четвърти в крайното класиране. Той завърши само на два килограма от бронзовия медалист Валентин Христов, който се състезава за Азербайджан.

на снимката Красимир Коев вдясно със своите състезатели, участвали на Олимпиадата в Лондон

Блондинка отива в туристическа агенция и иска билет до Париж.
- А с коя компания искате да летите? Днес имаме 13 компании за Париж.