СВЕТКАВИЦА С ИСТОРИЧЕСКА ПЪРВА ТОЧКА В "А" ГРУПА, СПЕЧЕЛИ Я В КАВАРНА

През първото полувреме двата отбора не показаха почти нищо интересно, макар избраниците на Адалберт Зафиров да имаха териториално предимство. С пропуски пред вратата на Иван Георгиев се отчетоха Герасим Заков и Четин Садула. В 31-ата минута Заков дори се озова очи в очи срещу стража на гостите, но подходи несериозно към ситуацията, би слабо и право в тялото на вратаря.

В 49-ата минута гостите от Търговище отбелязаха гол, но той не беше зачетен. Египетският нападател Мохамед Уахид прати топката в мрежата на домакините, но се оказа, че е бил в положение на засада, въпреки че и от телевизионните повторения не стана много ясно дали наистина е така. "Мълниеносците" протестираха дълго срещу решението на Станислав Ставров, но той беше категоричен и нулевото равенство се запази.

Само минута след това Калиакра на свой ред откри резултата. След центриране от корнер, най-съобразителен в наказателното поле на Светкавица бе Детелин Димитров, който от няколко метра успя да промуши топката през купа от играчи, а при ситуацията останаха съмнения за нарушение срещу вратаря Иван Георгиев - 1:0.

В 77-ата минута отново Уахид вкара, но и този път попадението му не беше зачетено заради засада.

В 81-ата обаче играчите на Светкавица най-после се зарадваха. Игнат Дамянов беше изпуснат от отбраната на домакините, стреля от въздуха, Бахтарлиев изби топката, но тя отново попада в играча на гостите, който при повторния си изстрел не сгреши и реализира за 1:1.

Въпреки изравнителното попадение, домакините не успяха да установят натиск пред вратата на Светкавица и дори позволиха на гостите да ги притиснат в собствената им половина. Игнат Дамянов и Мохамед Уахид пропуснаха и по този начин лишиха тима си от победата. В 93-ата минута пък напречната греда спаси Христо Бахтарлиев след удара на появилия се на смяна египтянин Еслам Магду.

Така Светкавица спечели историческата си първа точка в дебютното участие в "А" група. Селекцията на Пламен Донев заема 15-ото място, а Калиакра е на 14-ата позиция с 3. Без спечелена точка от началото на сезона в "А" група остава единствено Берое. БЛИЦ