19 МЕДАЛА ЗА КАРАТЕКИТЕ НА САМУРАЙ В ХАСКОВО

Бойни спортове

19 медала спечелиха състезателите на карате клуб Самурай в турнира Купа „България” за деца и младша възраст в Хасково, съобщи сенсей Димитър Христов. В генералното подреждане отборът на Добрич зае престижното трето място, като класирането бе оглавено от софийския Никон с 26 медала, следвани от Шури Кен Кюстендил с 20.

Веднага след Самурай се наредиха представителите на Петромакс (Плевен), които затвориха ТОП 4 на водещите клубове у нас на състезанието в Южния град. 6 от отличията за възпитаниците на Христов са златни, 6 - сребърни, а 9 – бронзови. В различните възрастови групи шампиони станаха Жана Иванова – „ката”, Иван Кръстев – „ката”, Таня Дичева – „кумите”, Радослав Христов – „ката”, Румяна Люцканова – „кумите”, и девойките мл. възраст в отборната надпревара на „ката”. От клуба обявиха, че в Мадрид предстои световното първенство, в което ще участва Георги Брайков.