16 МЕДАЛА ЗА САМУРАЙ ОТ НАЦИОНАЛНИЯ ШАМПИОНАТ В СЛИВЕН

Бойни спортове

Каратеките на Самурай отново са сред топ отборите в България в държавните първенства. Възпитаниците на сенсей Димитър Христов спечелиха 7 златни, 4 сребърни и 5 бронзови отличия в националния шампионат за деца и състезатели младша възраст в Сливен. Участие взеха общо 310 каратеки от 25 клуба.

В генералното класиране по медали добруджанци са трети с равен брой златни отличия с шампионите от Никон София. Втори са каратеките на Кюстендил, които пък изпреварват Самурай с повече бронзови отличия.

При юношите и девойките златни медали за отбора от Добрич спечелиха Пеньо Пенев – ката, който бе и най-безапелационен от всички участници, постигайки победи с по 5-0 гласа в петте кръга, Жана Иванова – ката, Кристиян Кръстев – в кат.+ 52 кг в кумите, Румяна Люцканова – в кат. + 50 кг, както и юношите в отборното класиране на ката. При децата шампиони станаха Даниел Минчев на ката и Таня Дичева на кумите в кат. + 37 кг.

Харесай страницата на CenterSport.org във Фейсбук - ТУК!