КАРАТЕКИТЕ НА САМУРАЙ СПЕЧЕЛИХА 31 МЕДАЛА И ЗАВЪРШИХА ВТОРИ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

Бойни спортове

Отборът на Самурай завърши на второ място в комплексното класиране в турнира Купа „България” в Добрич. Първи в подреждането се наредиха състезателите на столичния клуб Никон. В националния шампионат за всички възрасти се представиха 420 състезатели от 25 клуба. Домакините се представиха с 40 души, като възпитаниците на сенсей Димитър Христов завоюваха 11 златни, 11 сребърни и 9 бронзови отличия.

Шампиони в отделните възрастови групи и дисциплини станаха Георги Михайлов, Стоян Паскалев, Тулчан Мехмед, Василена Кулева, Иван Кръстев, Йован Атанасов, Петър Евтимов, Мартин Пенев и Ралица Иванова. Самурай оглави отборната надпревара на „ката” при момчета до 18 год. и при мъжете в същата дисциплина.
Спортната проява бе последната от календара за годината. В
крайното класиране при клубовете Самурай ще заеме престижната втора позиция. В края на следващата седмица Георги Михайлов ще участва на световното първенство в Бремен. Добричлии ще участват и на Балканиадата за юноши старша възраст през декември в зала „Арена Армеец”.