КАЛИАКРА СИ ПОДАРИ ПОБЕДА ЗА 90-ИЯ СИ РОЖДЕН ДЕН

Футболистите на Калиакра победиха с 2-1 Нефтохимик в срещата от 11-ия кръг на „Б” група. Мачът се игра на стадиона в Каварна, а успехът дойде в деня, в който домакините празнуваха 90 години от основаването си.

Резултата бе открит в 7-ата минута от Фабрис Фока. През втората част Любомир Божинов изравни в 70 мин., а Милен Бонев донесе трите точки за Калиакра след попадение в 77 мин. Домакините завършиха срещата с 10 души, тъй като Влади Узунов напусна терена заради два жълти в мача. Загубата е първа за гостите от Бургас, които след този кръг за втори в класирането с 22 точки, а Калиакра заема десето място с 13 точки.
По повод юбилея кметът на Каварна Цонко Цонев получи плакет и златна значка на БФС за особенo големи заслуги за развитието на футбола в община Каварна. С плакети бяха удостоени и всички ветерани от представителния тим, както и ФК Калиакра