КАЛИАКРА ЗАГУБИ С 0-5 У ДОМА

Черно море разгроми Калиакра с 5:0 като гост в последния мач от кръга в "А" група.

"Моряците" бяха безкомпромисни на Градския стадион и закономерно си върнаха за загубата през миналия сезон.

Срещата се изигра на много тежък терен предвид падналия обилен дъжд, който през нощта замръзна. Гостите откриха резултата в 23-ата минута, когато Хермес Паломино се разходи из отбраната на каварненци и намери Георги Илиев в наказателното поле, а той нямаше проблеми да вкара топката в мрежата на Димитров. В 30-ата минута Дончо Атанасов центрира прострелно в наказателното поле, а Божилов засече топката за 2:0.

След почивката нищо в Каварна не се промени. Иван Цачев от състава на домакините се отчете с една греда в 54-ата минута, а с това свършиха всички положения пред момчетата на Адалберт Зафиров. В 70-ата минута Сашо Александров направи преднината на "моряците" класическа. 8 по-късно Паломино стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в гредата и отново попадна в мрежата на домакините. Крайното 5:0 оформи Георги Илиев минута преди края на мача с удар от далечна дистация.