КАЛИАКРА ПОБЕДИ ТРУДНО ВИДИМА РАКОВСКИ В ДЕРБИТО НА ЗАСТРАШЕНИТЕ

Калиакра победи Видима-Раковски с 1:0 в дербито на дъното в 19-ия кръг на единната "Б" група и вече е извън зоната на изпадащите. Успехът на тима от Каварна е първи за главния мениджър Левент Аврамов, който преди три кръга замени подалия оставка Радостин Трифонов.

Калиакра започна обещаващо и в 8-ата минута самостоятелен пробив на Ивелин Костов завърши с удар, който обаче бе отразен от вратаря от Севлиево. След още осем минути отново Костов излезе в стрелкова позиция, но ударът му пак срещна тялото на Конов. Най-чистото положение играчите на Видима-Раковски изработиха в 25-ата минута, когато Ангел Русев шутира остро, но стражът на Калиакра успя да избие в ъглов удар. След това напрежението, скова съперниците и почивката дойде след безплодни усилия пред двете врати. През втората част Калиакра установи лек превес, но нападателите му бяха безпомощни в полето на гостите. Едва в 67-ата минута домакините успяха да изработят нещо смислено. След центриране от дясно защитникът Латин Венков с глава успя да вкара топката в мрежата за 1:0 и донесе победата на успокоението. В заключителните минути Видима-Раковски можеше да изравни, но Христиан Славов улови удара на Ангел Русев.

Текст: Sportal.bg