ЦСКА РАЗГРОМИ КАЛИАКРА

ЦСКА разгроми с 3:0 Калиакра (Каварна) в мач от 25-ия кръг на "А" група и по този начин продължи силното си представяне в родния шампионат от началото на пролетния полусезон. Попаденията за гостите от София вкараха Емил Гъргоров, Грегъри Нелсън и Борис Галчев.

Много силен мач с червената фланелка изигра Емил Гъргоров, който освен че отбеляза първото попадение, направи и отлична асистенция с пета към Нелсън за успокоителния втори гол на ЦСКА в 69-ата минута.
Пет минути по-рано бе и най-спорната ситуация, когато при резултат 1:0 за армейците Борис Галчев изведе с шпагат резервата на домакините Десислав Русев, но незнайно защо страничният рефер вдигна несъществуваща засада на откъсналия се сам срещу Караджов нападател. Русев спря и хвана топката с ръка, но главният съдия Георги Йорданов не бе уважил решението на своя помощник и ясно показа на играчите на Калиакра, че техният съотборник не е трябвало да спира атаката.
Срещата започна с натиск на червените, които още в 10-ата минута можеха да открият резултата, когато Грегъри Нелсън финтира двама бранители, но стржът на домакините Господинов спаси. Малко по-късно отново Нелсън не успя да реализира от добра позиция.
Натискът на гостите даде резултат чак в даденото от рефера продължение на първата част когато Бандаловски осъществи пробив и центриране по дясното крило към Емил Гъргоров, който успя да изпревари домакинския вратар и от малкото наказателно поле реализира за 1:0.
След почивката футболистите на Радуканов продължиха да доминират и в 69-ата минута армейците поведоха с 2:0. Гъргоров бе изведен зад отбраната на домакините, подаде майсторски с пета към Нелсън и холандецът без проблем вкара на празна врата. В 75-ата минута с топовен шут Борис Галчев оформи класическото 3:0 за пролетното страшилище ЦСКА.
През втората част за отбелязване е и сериозният пропуск на Мишел Платини, когато в 63-ата минута бразилецът се озова очи в очи срещу Господинов след бързо изпълнение на фаул, но изпрати топката в аут.
КАЛИАКРА - ЦСКА 0:3
0:1 Гъргоров 45