МОНТАНА ЗАСИЛИ КАЛИАКРА КЪМ "Б" ГРУПА

Монтана победи Калиакра с 3:2 като гост в Каварна в мач от 17-ия кръг в "А" група. Така положението за каварненци става все по-тежко и не се вижда как те ще запазят мястото си при майсторите и през следващия сезон.

В 26-ата минута Воденичаров от състава на гостите получи топката и пробва удар, който се превърна в подаване към Мичев, а той от близка дистанция реализира за 1:0. В 45-ата минута Маджиров изчисти топката от голлинията след удар на Луис Едуардо.
Веднага след почивката домакините натиснаха и стигнаха до изравнително попадение в 55-ата минута. Цветан Филипов се възползва от грешка в отбраната и с удар от 16 метра прати топката в мрежата. Радостта на домакините бе само за 2 минути, тъй като в 57-ата Емил Копаранов засече отлично с глава центриране от фаул и отново изведе монтанчани напред. В 89-ата минута всичко в мача свърши, след като Цветан Димитров на празна врата реализира нов гол. В 92-ата минута Илиян Чавдаров върна още един гол за Калиакра, който обаче бе крайно недостатъчен.