ДВЕ ПОРАЖЕНИЯ ЗА МИРО ГРАДИНАРОВ В ЯПОНИЯ

Волейбол

Добричлията стана топреализатор на Токио в днешния двубой с Пантерите от Хираката

Отборът на Мирослав Градинаров Токио (Токио) инкасира две загуби в японската V-Лига вчера и днес в град Уозу.  Както предаде кореспондентът на BGvolleyball.com Джеръми Брам, столичният тим отстъпи с 0:3 (23:25, 16:25, 23:25) пред Сантори Санбърдс (Осака).  Пред 1150 зрители българският волейболист отбеляза 10 точки в нападение при 43% успеваемост и 53% перфектно посрещане. В днешния си двубой пред близо 1100 почитатели на волейбола Токио успя да вземе един гейм срещу Панасоник Пантърс (Хираката) като загуби с крайното 1:3 (20:25, 25:27, 25:23, 16:25).  Миро Градинаров стана топреализатор за своя тим с 21 точки (1 ас, 19 атаки / 45%, 1 блокада) и записа 60% перфектно посрещане.
Във временното класиране Токио се намира на предпоследното седмо място с три победи от десет мача.  С подобен актив, но с по-добро геймово съотношение, е шестият в таблицата Джапан Тъбакоу Тандърс (Хирошима).  Следващите мачове на столичния тим в лигата са чак на 12 и 13 януари в Хирошима, когато съперници на Миро и компания ще бъдат Оита Мийоши Вайсе Адлер (Оита) и домакините от Тандърс.