СТАРШАТА НА КАЛИАКРА ОБЪРНА ДОРОСТОЛ СЪС 7:5

Юношите старша възраст на Калиакра обърнаха драматично със 7:5 връстниците си от Доростол (Силистра) в мач от 6-ия кръг на зоналното първенство, който се игра на помощния терен на стадион „Калиакра”.

Младите каварненци поведоха в резултата, но до края на първата част допуснаха да им отбележат пет гола. Това не отчая футболистите на Дука Василев, които след почивката излязоха крайно мобилизирани. Само за едно полувреме те съумяха шест пъти да пронижат противниковата врата и записаха убедителна победа със 7:5. С хеттрик се отчете Венцислав Николаев, а останалите попадения отбелязаха Йордан Жечков, Ангел Веселинов, Йордан Йорданов и Стефан Стефанов.
След двубоя наставникът на домакините Дука Василев призна, че с оглед на благоприятната програма е очаквал отборът му да вземе максимума от точки.  „В предишния кръг загубихме драматично от Добруджа, днес също допуснахме някои грешки през първото полувреме и допуснахме да ни поведат с 5:1. На почивката си поговорихме, изяснихме тези неща и през втората част изглеждахме по съвсем друг начин. Очаквам задължителни три точки и от следващия мач, в който гостуваме на Велики Преслав”, заяви специалистът. След тази победа отборът му е с актив от 8 точки.