КАЛИАКРА ПОБЕДИ ДОБРУДЖА С 5-3

В контролна среща, проведена в Каварна, Калиакра победи Добруджа с 5-3. Добричкият тим, който изпадна в трета дивизия, започна силно мача и до 16-ата мин. вече водеше с 2-0. В 13-ата мин. Ивайло Лазаров даде преднина на "жълто-зелените", а три минути по-късно Васил Тачев вкара втори гол за гостите.

Домакините обаче бързо се върнаха в мача и също за три минути успяха да изравнят равенството. Пет минути преди края на първото полувреме бившият играч на Добруджа Ивелин Костов - Барона завърши красива триходова комбинация и вкара за 2-1. Малко след това Дарин Андонов получи топката от Иван Петков и с удар от вратарското поле изравни. В последната минута на първото полувреме добруджанци отново поведоха в резултата. Привлеченият от Академик (София) Алек Манолов открадна топката от играч на Калиакра и подаде към Васил Тачев, който се разписа за 2-3, отбелязвайки четвъртия си гол за Добруджа в контролите. При този резултат завърши първото полувреме. След почивката домакините подобриха играта си, вкараха още три гола и спечелиха мача. Точни бяха Иван Петков, Иван Райчев и Владислав Узунов.