ШАМПИОНСКА БОРБА ЗА ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ В ПЛОВДИВ

Борба

Състезателят на Добруджански юнак (Добрич) Драгомир Стойчев стана шампион в държавното лично-отборно първенство по свободна борба в Пловдив. На финала той надделя над Божидар Бояджиев ("Локомотив", Пд) с 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Трети останаха Красимир Кочев от Левски и Георги Михайлов от Сливен.

"Доволен съм от представянето си. Качих се в по-горната категория, за да дам по-голям шанс на моя съотборник Светослав Люцканов да се пребори за призово място при 96-килограмовите. За първи път в държавно първенство се боря в тази категория и постигам голям успех. Бих казал, че имах и голяма доза късмет", заяви за "Център спорт" Драгомир Стойчев.

Световният шампион Михаил Ганев спечели най-убедително титлата си в първенството. На финала в кат. до 84 кг асът на „Левски" тушира в 45-та секунда Ивайло Митев (Гълъбово). Ганев взе и приза за най-техничен борец на шампионата.
Медалистът от световни и европейски първенства Анатолий Гуйдя триумфира при 66-килограмовите, като в решителния сблъсък за титлата надигра Исмаил Реджеб с 2:1 части (0:1, 2:0, 6:0). Гуйдя получи и купата за най-резултатен състезател.
Златото трудно измъкна бронзовият олимпийски медалист Кирил Терзиев (74 кг), който на финала се наложи над Иван Деливерски с 2:0 части (1:0 ,1:0).
В останалите категории шампиони станаха Найден Иванов (55 кг), Радослав Великов (60) и Любен Илиев (96).
При 96-килограмовите участва и Светослав Люцканов от добруджански юнак, но той завърши седми.
Отборната купа заслужиха борците на Левски, които получиха и купа "Никола Станчев". „Сините" оглавиха класирането с 63 т. Техни подгласници са съставите на Локомотив (Пд) - 51 т. и НСА Академик - 42 т.
В шампионата се включиха 166 борци от 32 клуба.