КОШМАРНА СЪБОТА! И ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРИЧ ЗАГУБИХА

Волейбол

Инвестбанк Тетевен Волей - Добруджа 07 3-1 (20:25, 28:26, 25:18, 25:23)
Продължават лошите новини в съботния ден, свързани със спортните отбори на Добрич. Волейболистите на Добруджа 07 последваха хандбалистите на "жълто-зеления" клуб, които по-рано инкасираха първо поражение. Избраниците на Георги Петров отстъпиха с 3-1 гейма при гостуването си на Инвестбанк Тетевен Волей в среща от седмия кръг на Висшата лига при мъжете.

Добричлии започнаха вихрено срещата, като надиграха домакините с 25-20 точки. Кулминацията на срещата бяха заключителните минути на втората част, която добруджанци загубиха с 28-26 точки. Това беше и първия гейм, който  водачите в групата изпускат в последните 6 мача. В следващите две части, спечелени от домакините с 25-18 и 25-23 точки, имаше повече настроение и по-малко грешки. В края на срещата добруджанци имаха шанс да се върнат в мача, след като направиха поредица от точки, но шансът не беше на тяхна страна. Въпреки загубата с 3-1 гейма добричлии остават на върха във временото класиране. В осмия кръг те посрещат осмия в класирането Миньор, но от Перник заявиха, че може да не пътуват до Добрич заради липса на средства.