ДОБРУДЖА ЗАГУБИ В СЛИВЕН

Сливен надигра без проблеми с 2:0 Добруджа в един от най-завързаните мачове на 9-ия кръг на Източната „Б“ група. Миналогодишният участник в елита стигна до трите точки след два ранни гола и червен картон.

Домакините излязоха напред в 15-ата минута. Веселинов от зоната на лявото крило центрира с десния крак към Мирослав Миндев, пред него скочи Младен Димитров, който в опита си да изчисти топката я заби с глава в горния ляв ъгъл на собствената си врата.

В 26-ата минута Сливен покачи аванса си. Миндев подаде към Филипов, който навлезе в наказателното поле,  в краката му се хвърли Николай Илиев и съдията отсъди дузпа. Ивайло Петров реализира единадесетметровия удар.

Само 4 минути по-късно на терена се случиха ексцесии, след като вратаря на гостите Николай Марков спря атаката на Филипов, улови топката, след което съвсем умишлено го изрита с бутонките в слабините. При създалата се ситуация реферът Стефан Апостолов, след консултация със страничния съдия показа червен картон на стража на Добруджа. Последва оспорване от страна на гостите, на терена се създаде напрежение, след като фен удари вратаря Марков. Феновете на Добруджа също трудно бяха спрени от полицията.

През вторaта част Сливен имаше доста възможности за гол като в главен виновник това да не стане се превърна Ивелин Костов, който пропусна няколко много изгодни положения за своя тим. С пропуски бяха и Апостолов, Петров и Миндев.

С победата си „воеводите“ вече имат 14 точки и са в подножието около лидерите на Изток, докато Добруджа минава в долната половина на таблицата.