ДОБРУДЖА ЩЕ ЗИМУВА НА ВЪРХА СЛЕД РАЗГРОМ НАД ДЕВНЯ

Футболистите на Добруджа разгромиха Девня с 4-0 на стадион "Дружба" в последния 15 кръг от есенния дял на първенството на Североизточната "В" футболна група. С тази победа домакините от Добрич си осигуриха да зимуват на първо място с 40 точки - 13 победи, 1 равенство и нито едно поражение.

На точка от "жълто-зелените" останаха футболистите на Дунав, водени от легендата на Добруджа Диян Божилов, които днес победиха с 4-0 при гостуването си Две могили. В същото време тежки загуби претърпяха другите два тима от Добричка област. Тервелският Септември 98 катастрофира при гостуването си на Белица с 5-1, а балчишкият Черноморец отстъпи с 2-0 в Бяла от местния Бенковски.

Резултата на срещата в Добрич бе открит от Борислав Илиев в 33 мин. През второто полувреме добруджанци още три пъти опънаха мрежата на противника. Калоян Коев покачи на 2-0 в 56 мин. Три минути по-късно Ивайло Димитров записа името си сред голмайсторите, а Васил Тачев оформи крайното 4-0 в 71 мин.

Мачът в Добрич бе ръководен от дамска съдийска бригада - главен рефер - Анелия Синабова от Варна със странични съдии - Мирела Иванова от Русе и Надежда Белчева от Варна. На снимката женското трио с капитаните на двата тима. Снимки Александър Стоянов