НЕУБЕДИТЕЛНА ИГРА И НОВИ ТРИ ТОЧКИ ЗА ДОБРУДЖА

Отборът на Добруджа победи с 2:0 Велики Преслав на стадион „Дружба”, с което момчетата на Радослав Вардаров продължават победоносната си серия от началото на сезона. Това е единайсетата победа за добруджанци. Попаденията за „жълто-зеления” отбор бяха дело на Ивайло Лазаров и Васил Тачев.

В 14-ата минута, при заучено положение от пряк свободен удар, близо до корнера, хитър пас на Алек Манолов стигна до Ивайло Лазаров, след като умело няколко играчи на Добруджа пропуснаха топката, за да ликува непокритят ас, опъвайки мрежата на гостите за 1:0.

Извеждащо подаване в 36-ата минута намери Васил Тачев, който остана сам срещу вратаря, но закъсня с удара и стражът успя да избие в корнер. Три минути по-късно Филип Филчев шутира силно топката към вратата на Преслав и при избиването Тачев бе най-близо и удвои резултата.

През  втората част „жълто-зелените” играха доста слабо, като най-сериозното положение бе в последните секунди на продължението, когато Любомир Михалев нацели напречната греда.