ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА С ДВЕ КАТЕГОРИЧНИ ПОБЕДИ НАД КАЛИАКРА

Юношите младша възраст на Добруджа разбиха с 4:0 Калиакра (Каварна) при гостуването си от 8-ия кръг на зонално първенство „Варна”. Гол на Явор Стоянов още в 10-ата минута даде преднина на гостите, а след това попадения на Атанас Атанасов (20), Христо Христов (28), Никола Назъров (35) донесоха  разгромната победа.

В 10-ата минута след изпълнение на фаул, Иван Петров изсипа топката в наказателното поле и Явор Стоянов я засече за 1:0.
Десет минути по-късно, след центриране от ъглов удар Атанасов, който бе непокрит от защитата на каварненци удвои резултата.
След невероятното разбъркване в 28-ата минута на срещата, в наказателното поле на Калиакра топката бе избита, но тя достигна до Христов,  който мощно  я шутира и я вкара в мрежата на домакините.
Четвъртият гол бе дело на Никола Назъров,  който получи топката след хитър пас на
Симеон Митев. Във временното класиране „жълто-зелените” заемат петото място.
По-рано вчера в Добрич, юношите старша възраст също победиха връстниците си от Калиакра, но с резултат 6:2. Точни с по две попадения се отличиха Божидар Димов, Георги Ивелинов, а по един вкараха Йордан Джендов и Иван Александров.