ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИХА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ПО ХАНДБАЛ

Хандбал

Хандбалистите на Добруджа спечелиха Купата на България при юношите до 17 години. В спора за златните отличия възпитаниците на Светослав Божков обърнаха миналогодишният носител на трофея Черно море Варна с 19-18 гола в собствената си зала "Русалка".

Домакините започнаха успешно заключителният сблъсък във финалния турнир, като поведоха с 3-0 гола, но гостите от морската ни столица затвориха полувремето при резултат 11-8 в тяхна полза. След почивката добричлии успяха да заличат пасив от 4-5 попадения и след последния съдийски сигнал да ликуват с трофея. Преди това, на полуфиналите днес, добруджанци си извоюваха да играят на финала след 21-14 гола над Левски. Тимът на Добруджа заслужено обра и индивидуалните отличия, след като остана непобеден в петте изиграни мача. Най-добър играч на турнира стана Джошкун Якубов, който бе обявен и за най-добър разпределител. Призът за дясно крило получи Свилен Христов, а за ляво крило - Йордан Захариев.
"Изключително много съм доволен от успеха на 17-годишните ни състезатели. Те затвърдиха доброто представяне на възпитаниците на клуба, които при момчетата до 15 години отново станаха шампиони, а старшата възраст се окичи с бронзови медали. Това показва, че в клуба треньорите вървят по правилната посока, а успехите ни правят водеща хандбална школа в силния пол. Днес юношите заслужаваха да триумфират, тъй като по пътя си към върха доказаха, че са най-добрият отбор", заяви за "Център спорт" клубният президент Георги Андреев.