ДОБРУДЖА НАПУСНА "Б" ГРУПА С ДОМАКИНСКА ЗАГУБА

Отборът на Добруджа напусна професионалния футбол със загуба с 2-3 у дома от Нефтохимик (Бургас). "Шейховете" поведоха в 18-ата минута чрез Емануил Манев. Минута преди края на първото полувреме Васил Тачев изравни от дузпа, след като Лазаров бе повален в наказателното поле на гостите.

Бургазлии отново дръпнаха в резултата в 62-ата минута, когато Васил Калоянов бе точен от дузпа. Добричлии се опитаха да възстановят равенството, като в 70 и 78 мин. топката срещна гредите след удари на Божинов.  В 89-ата мин. Павлин Тодоров технично се отскубна от защитата на Нефтохимик и безпроблемно преодоля стража им. В даденото от съдията продължение Калоянов донесе победата и трите точки за бургазлии. След този мач добричлии напускат втора дивизия и за втори път в своята клубна история ще участват при аматьорите. Снимки Александър СТОЯНОВ