ДОБРУДЖА СЕ ОЗОВА В ЗОНАТА НА ИЗПАДАЩИТЕ

Футболистите на Добруджа са на крачка от изпадане при аматьорите. Днес "жълто-зелените" изпуснаха да победят у дома Сливен, завършвайки 1-1, и два кръга преди края на първенството на Източната "Б" група се озоваха в опасната зона.

Първи до гола стигнаха гостите, които в 53 минута откриха чрез Мирослав Миндев. Редостта им бе кратка, тъй като само две минути след това Станимир Андонов изравни. До края на срещата добричлии се опитаха да направят пълен обрат и да вземат трите точки, но грешаха в завършващата фаза на атаките. Така в края на шампионата добруджанци ще трябва да се борят за мястото си в професионалния футбол, след като днес другият тим за оцеляване Спартак (Варна) победи с 3-1 Несебър в аутсайдерското дерби на кръга.  В следващия кръг "соколите" приемат Етър, а в последния ще запишат служебна победа над отказалия се Доростол.  Преднината им пред Добруджа е точка, а на добричлии им предстоятэ мачове с Черноморец (Поморие) като гост и Нефтохимик у дома. След днешната загуба от групата изпадна Несебър. Снимки Александър Стоянов