ДОБРУДЖАНЦИ СМАЗАХА "МОРЯЦИТЕ" НАСРЕД ВАРНА

Отборът на Добруджа победи като гост с 3:0 варненския Черно море в среща от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Избраниците на Валентин Ангелов изиграха най-силния си мач от началото на пролетния полусезон и заслужено спечелиха трите точки. Головата сметка на "жълто-зелените" откри Симеон Симеонов (на снимката) в 27-ата минута и първото полувреме завърши при резултат 1:0 за Добруджа.

След почивката добричкият тим продължи да диктува събитията на терена и отбеляза още два гола чрез Филип Филчев. Централният нападател вкара за 2:0 в 76-ата минута, след като бе изведен от Калоян Коев сам срещу стража на домакините. Шест минути по-късно Филип Филчев оформи крайния резултат със силен удар от далечно разстояние. Добруджанци можеха да вкарат още голове, но пропуски от изгодни позиции направиха Недко Ангелов и Андрей Василев.