ДОБРУДЖА ЗАГУБИ С 4-0 ОТ ЧЕРНО МОРЕ

Обезкървеният състав на Черно море се представи официално пред феновете си с разгром с 4:0 над Добруджа.

Общо 7 футболисти излязаха накуцвайки на терена по време на официалното представяне – Петър Денчев, Ивелин Янев, Георги Божилов, Самуел Камазола, Стамен Ангелов, Дончо Атанасов и Мирослав Манолов. От тях с шансове да играе в 1-ия кръг срещу Лудогорец е само голмайсторът Манолов. Още в 10-ата минута проблемите пред наставника Стефан Генов станаха с един повече. Новото попълнение Детелин Димитров напусна принудително след сблъсък с противников футболист. Така седмица преди старта на сезона, Генов не разполага със здрави типичен ляв бек и ляво крило.
Иначе моряците нямаха никакви проблеми в проверката с Добруджа. За цял мач гостите отправиха едва един удар. В началото на второто полувреме Филип Флоров стреля с глава, но Пламен Колев успя да избие. Черно море тотално доминираше, като още в 8-ата минута откри резултата. Капитанът Георги Илиев пое топката в наказателното поле, завъртя се около оста си и с мощен шут отбеляза. Моряците продълиха да създават положения, но с лекота пропускаха. В крайна сметка веднага след почивката защитникът на гостите Ангел Маджиров си отбеляза куриозен автогол. Крайният резултат бе оформен от юношата Атанас Илиев, разписал се на два пъти в заключителните минути. Първо завърши хубава триходова комбинация, преминала през Бекир Расим и Симеон Симеонов, а след това показа хладнокръвие, останал очи в очи с вратаря на Добруджа.