ДОБРУДЖА ОБЪРНА НЕСЕБЪР В БИТКА ЗА МЯСТО В ПРОФЕСИОНАЛНИЯ ФУТБОЛ

Ценни три точки записаха футболистите на Добруджа в битката си за оцеляване в професионалния футбол. "Жълто-зелените" обърнаха прекия си съперник за мястото си в Източната "Б" група Несебър с 2-1 като гост.

Мачът между двата отбора бе от 22-ия кръг, а първи в срещата се разписаха домакините. Несебър поведе с попадение на Кадифчин в 25 минута. Добричлии се добраха до победата в последните 15 минути на двубоя, които домакините изиграха с човек по-малко.  Филип Филчев изравни резултата в 75 мин. след плътен удар от границата на наказателното поле. 5 минути по-късно Станимир Андонов донесе трите точки за добруджанци.  С този изключително важен успех Добруджа запази седмото си място - на 4 точки от Спартак (Варна) и вече на 5 точки от Несебър.