ЧАКА НИ МЕГА ВОЛЕЙБОЛЕН СБЛЪСЪК, АКО НЯМА КРАЙ НА СВЕТА

Волейбол

Мега волейболен сблъсък във Висшата лига при мъжете ще сложи точка на спора за първото място. Черешката на тортата ще бъде сложена в последния кръг в есенния дял на тазгодишното първенство. Един срещу друг на мрежата в Русе ще застанат Добруджа 07 и Дунав. Мачът е на 22 декември от 16 часа, само ден след дълго обсъжданата дата, която днес е и най-коментираната на планетата дали ще има край на света.

За нас 21 декември се очертава да бъде един напълно нормален ден на фона на 22 декември, когато спорът за върха във втория ни волейболен ешалон ще избухне с пълна сила в крайдунавския град. След мачовете от днешния кръг домакините от Русе продължават да дишат във врата на добричлии, като с огромни усилия повториха постижението им от 6 победи и 1 загуба. Преди броени минути волейболистите на Дунав победиха с 3-1 гейма като гост Септември Про Синема и така се изравниха по точки с добруджанци. Тимът на Добруджа 07 има предимството пред съперника си по следващи показатели, които подчертават превъзходството на отбора във Висшата лига. Те ще имат и последната дума на пролет, тъй като в заключителния кръг възпитаниците на Георги Петров ще бъдат домакините в двубоя между двата тима. До тогава обаче доричлии имат задачата отдавна да са отказали съперника си да гони лидерската позиция.