ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА 07 ЛИКУВАТ ПРЕД ПЪЛНА ЗАЛА СЛЕД ИНФРАКТНА ПОБЕДА

Волейбол

Юношите на Добруджа 07 победиха в драматичен мач Черно море БАСК с 3-1 гейма от четвърта група на държавното първенство по волейбол при юношите старша възраст. Победата бе изкована пред повече от 250 зрители. С толкова публика не могат да се похвалят дори елитни отбори от Суперлигата при мъжете. Двубоят в модерната зала УСШ в градския парк в Добрич повиши до краен предел адреналина на феновете на волейбола и оправда решението им в неделния ден да подкрепят своите любимци.

Три гейма по 25:23 и 26:24 в заключителната част сами по себе си говорят за онова, което се случи в залата. Младите добрички волейболисти надиграха в решителните моменти финалистите от последния шампионат - варненските "моряци", и заслужено триумфираха в края на срещата. С много силни изяви през целия мач бяха капитанът на Добруджа 07 Тодор Димитров (на снимката) и националният състезател Жулиен Георгиев. С голям принос за ценната победа са и другите момчета, които с изявите си на своите постове помогнаха за щастливия изход от драмата - Ивайло Калев, Георги Господинов, Доброслав Добрев, Владимир Тодоров, Александър Тосев, Милен Минчев, Илия Петков, Даниел Иванов, Никола Златев, Петър Атанасов.
Краен резултат: Добруджа 07 - Черно море БАСК 3:1 гейма (25:23; 23:25; 25:23; 26:24) и първо място във временното класиране в групата за възпитаниците на Генчо Цветков в 4 поредни победи.