ДОБРОТИЦА ОТПАДНА ОТ ВИСШАТА ЛИГА СЛЕД ДРАМА

Волейбол

Волейболистите на Добротица отпаднаха от Националната волейболни лига при мъжете. Това стана, след като възпитаниците на Иван Димитров допуснаха инфарктна загуба с 3:2 гейма в плейаута с Изгрев (Ябланица) и по този начин изгубиха мястото си във Висшата лига след един сезон престой. Мачът се игра на неутрален терен, пред близо 50 зрители в зала "Орловец" в Габрово.

Добруджанци отстъпиха в първите две части с 25:21 и 25:22 точки. Драмата настъпи в следващите два гейма, в които късметът бе на страната на "жълто-зелените" и те успяха да надделеят с 26:28 и 27:29 точки. В четвъртата част добричлии неутрализираха един мачбол при 24:23, след което имаха 3 възможности да затворят гейма. Успешно направиха това при четвъртия геймбол. В решителния гейм волейболистите на Добротица не издържаха на напрежението и отстъпиха с 15:10 точки, а с това и с 3-2 гейма след 2 часа и 15 минути игра. Така следващата година те ще се състезават в третия по сила волейболен ешелон у нас.

CenterSport.org

2 брой коментари

Автор: Anonymous да 2011-04-11 @ 01:08 EEST

Този сезон волейболистите на Добротица бяха най-слабият отбор във Висшата лига заедно с Минъор и ще им е от полза да се пообиграят в третия ешалон на волейбола в България.Не подобава на отбор от волейболен град  с традиции какъвто е Добрич да има отбор във Висшата лига,който да играе ролята на боксова круша за другите отбори.Пожелавам им след един поправителен сезон в трета дивизия да се завърнат по-уверени в професионалния волейбол и да си вземат поука,че под името Добротица вместо Добруджа ще продължават да са пренебрегвани от болшинството от феновете на волейбола за които Добрич значи Добруджа!

Автор: Anonymous да 2011-04-11 @ 18:26 EEST

Като играч в отбора съм съгласен с теб, че отбора трябва да се казва ДОБРУДЖА а не Добритица, също така мога да ти кажа че 80% от играчите искаме отбора да се ДОБРУДЖА но не зависи от нас...А относно другата част от коментара не мога да се съглася с теб не мисля, че трябва да ми сравнят с Перник вярно с нищо не показахме обратното..Просто през целия сезон късметът не беше с нас 4ма играчи ни се контузиха и то все преди важни мачове да не говорим за "тренировките" които правим и за мизерните условия които ни се предлагат...Казваш че сме слаби и че не заслужаваме да играем но се замисли ти как би играл за 10 лева на мач? Ние направихме това което можахме накрая останахме само 7-8 човека отбор..Желание в играчите има но треньор и условия няма!