МОМИЧЕТАТА НА ДОБРОТИЦА - НА КРАЧКА ОТ РЕПУБЛИКАНСКИТЕ ФИНАЛИ

Волейбол

Момичетата на Добротица до 15 години категорично спечелиха квалификационния турнир на зона "Добруджа" в град Шумен, с което директно се класираха за междузоналните квалификации. Там ще спорят за място на републиканските финали в тази възраст, съобщиха за "Център спорт" от добричкия клуб.

В съботния ден в групата си те се наложиха с по 3:0 гейма над домакините от "Шумен Феникс" и Черноломец - Попово. В неделя, на полуфинала, добричките волейболистки победиха отново с 3:0 гейма състава на Дунав (Русе), а на финала, макар и трудно, успяха да надделеят с 3:2 гейма и над "Шумен Феникс". В двата турнира, в които младите волейболистки на Добротица взеха участие, те изиграха 6 мача, в които постигнаха 6 победи при геймово съотношение 18:6.
В края на тази седмица в надпреварата за републиканско първенство от своята възрастова група се включват и момчетата до 13 години на добричкия клуб. В събота в зала "Добротица" те ще са домакини на квалификационен турнир, в който ще вземат участие още варненските клубове Черно море БАСК и Перун, както и Родина (Суворово).

1 брой коментари

Автор: Anonymous да 2011-04-19 @ 22:01 EEST

Нека от ръководството на клуба да не се изхвърлят толкова в изказванията си, тъй като победата на момичетата от Добрич далеч във финалния мач далеч не бе категорична. Напротив - момичетата на "Феникс-06", Шумен поведоха в резултата с 2:0 гейма, след което добричлийки успяха да изравнят, а в тайбрека след резултат 10:4 за шуменските момичета, мачът завърши 3:2 за Добрич при резултат в тайбрека - 15:13. Кое му е категоричното?!!