ДОБРУДЖА 99 С ТРЕНЬОР И СЪСТЕЗАТЕЛ НА ПОЧЕТНАТА СТЪЛБИЧКА ВЪВ ВАРНА

Лека атлетика

Състезателите на Добруджа 99 взеха участие на провелия се шосеен пробег в гр. Варна. На лекоатлетическата проява се пуснаха най-добрите бегачи от цяла България от над 30 клуба.

Първи старт имаха момичетата на под 16 г. Анджела Георгиева и Александра Бекйарова пробягаха 1 км или една обиколка, завършвайки 7-ма и 17-ма в крайното класиране. Петър Димов пробяга своите 2 обиколки или 2000 м като остана на метри от разпределението на паричните премии. Той финишира 7-ми при юношите младша възраст с личен резултат. Алтен Атанасова, която представя спортно училище в гр. Добрич финишира на 3-то място, спечелвайки своя пореден медал на девойки старша възраст. Веднага след нея стартира и нейния брат Денис Атанасов при юноши старша възраст на 4000 м, завършвайки на 6-то място. В последния старт при жените участва и най-голямата състезателка на клуба Радосвета Симеонова. Дистанцията, която пробягаха жените бе 4000 м. Симеонова се пребори за призовата тройка и финишира на второ място след Маринела Нинева от "Локо Дряново" и оставяйки на секунди след себе си Силвия Георгиева от "Евър Варна".